מדריכים

השבוע ה-27 להיריון

מה גודל התינוק השבוע?

השבוע התינוק בגובה 36 סנטימטרים ומשקלו הוא 850 גרמים בערך בגודל של עששית בינונית

התפתחות התינוק שלך בשבוע 27

גלי מוח יוצרים מחזורי שינה של העובר וכנראה שהעובר שלך אפילו חולם! הנה מה שעוד עשוי לקרות השבוע.

מצמוץ: העיניים של עוברך מתחילות להיפתח, והוא מתרגל לפתוח ולסגור אותן.

שיהוקים: את מרגישה שמערכת העיכול שלך קצת השתבשה? גם העובר שלך! השבוע התינוק שלך יפתח את היכולות המדהימה - לשהק. ולמרות שהוא לא יעשו רעש, את עלולה להרגיש אותו משהק בקפיצות פתאומיות זעירות בבטן.

פעימות הלב: אם היית יכולה לשים את האוזן ליד הבטן שלך היית יכולה אפילו לשמוע את פעימות הלב של התינוק, אבל לצערינו הפעם רק אבאל'ה יהיה זה שיוכל להקשיב לפעימות הלב החמודות שלו. טוב, אולי אבאל'ה וכל מי שיקרב את היד והאוזן שלו כלפיי הבטן שלך. אל תתביישי להרחיק ידיים זרות מהבטן ההריונית שלך! הקורונה יכולה להיות גם תירוץ נהדר להגיד לא...

התפתחות המוח של התינוק: רקמת המוח שלו עדיין מתפתחת, אבל גזע המוח כמעט בשל לחלוטין - הוא שולט בקצב הלב, לחץ הדם והנשימה.

חבל התבור שלך הוא בסביבות ה50 סנטימטרים!

הגוף שלך: הסמפטומים של שבוע 27

התכווצויות ברקסטון היקס: את בטוחה שאת מרגישה כבר צירים? צירים מזוייפים הם נורמליים לחלוטין. אם יש לך יותר מארבעה צירים בשעה, פני לקופת החולים שלך.

שינויים במצב הרוח: מרגישה כמו דוב כועס? הריון יכול לגרום לחלק מהנשים להיות תוקפניות יותר מכיוון שהגוף שלך מכין אותך כדי להגן על הצעירים שלך. תחושות אלו עלולות להתגבר לאחר הלידה בגלל תוקפנות הנקה.

כאבי בטן: כאבי אם את חווה כאבים חמורים ומתמשכים או שיש לך תסמינים אחרים כמו דימום, זה יכול להיות משהו חמור יותר. כמו כן, יש לבדוק תחושות שמרגישות כמו כאבי מחזור ולחץ באגן - דחיפה כלפי מטה.

מזל טוב! סיימת את השליש השני להיריון!

החיים שלך בשבוע 27 להריון

בזמן הזה, כשאת נפרדת מהימים האחרונים של השליש השני, המשיכי להיות רגישה וקשובה לעצמך ולגוף שלך.

טיפ עליון: לישון - כמה שיותר זמן וכמה שיותר פעמים. התרווחות הולכת להיות מותרות גדולה מאד בקרוב, אז נצלי עד תום את הבקרים העצלים. 

משהו שכדאי לקחת בחשבון: ספל חם של מגנזיום לפני השינה לא נשמע כל כך מפתה, אבל כשזה מגיע כאבקה שמתמוססת במים ויכולה לעזור לך בהרפיית השרירים כדי לעזור לך לישון קל יותר, לשפר את תסמונת הרגל חסרת המנוחה ולהפחית עצירות אולי כדאי לך לשקול את נטילתה שוב. כמו בכל התוספים במהלך ההיריון, בדקי והתייעצי קודם עם הרופא שלך.

רמז מועיל: עצרי תמיד להפסקה בשירותים, גם אם את לא מרגישה שאת צריכה, ככל שהרחם שלך גדל, שלפוחית ​​השתן שלך מתכווצת. 

הערות

לא נמצאו הודעות

כתוב ביקורת

מדריכים אחרונים