מדריכים

שבוע 26 להריון

מה גודל התינוק השבוע?

התינוק באורך 35 סנטימטרים ושוקל 800 גרמים! הוא בערך בגודל של כרוב גדול...

התפתחות העובר בשבוע 26

אנחנו לא מבטיחים לך לילה רצוף של שינה, אך השבוע התינוק שלך מתחיל להתרגל ללוח זמנים קבוע. בואי לגלות איך עוד העובר ממשיך להתפתח השבוע.

שגרת שינה: כעת, כשהוא יודע קצת יותר איך זה מרגיש להיות למעלה ולמטה, העובר שלך מתחיל לפתח דפוסי שינה ויקיצה קבועים. אבל אל תתפלאי אם אתם אם הוא פעיל וישן בשעות הפוכות.

מערכת חיסון: העובר שלך מתחיל לפתח מערכת חיסונית כדי להגן על עצמו מפני זיהומים לאחר הלידה הודות לשליה.

עיניים: השבוע נוצרות עיניו של העובר. בקרוב, הם יתחילו להיפתח! הצבע שלהם יקבע עד כמה חודשים לאחר הלידה.

ריסים: במהלך שבוע 26, הריסים של העובר מתחילים לצמוח, מתכוננים לפתיחה הגדולה. נכון לעכשיו, כל השיער של התינוק לבן אבל בסופו של דבר הוא יפתח פיגמנט.

מזל טוב! את 65% ממהלך ההריון!

הגוף שלך: סימפטומים בשבוע 26

טחורים: נשים הרות רבות מפתחות טחורים, שהם וריאציה של כלי דם נפוחים באחד האזורים הרגישים ביותר בגופך. נסי להימנע מעצירות על ידי אכילת תזונה עשירה בסיבים, שמירה על לחות ופעילות גופנית סדירה. 

לחץ דם גבוה יותר: לחץ דם גבוה הוא עניין טבעי הנגרם מהריון שאמור להיעלם לאחר הלידה. עם זאת, המשיכי לעקוב אחריו מקרוב מכיוון שאחת מכל ארבע נשים עם יתר לחץ דם הריון מפתחת רעלת הריון.

כאבי גב: אה, שמחות ההריון. 50-70% מהנשים ההרות סובלות מכאבי גב, כאשר היציבה ומרכז הכובד שלהן משתנים, והמשקל הנוסף הוא הרבה עבור הגב לתמוך. אתה עלול לגלות שהגב שלך כואב יותר כשאתה בלחץ. מנוחה, תרגילי פיזיותרפיה, נעליים נוחות, כרית הריון וחגורת תמיכה עשויים להקל עליך. 

כאבי ראש: כאבי ראש שכיחים במהלך ההריון: הורמונים, שינויים ביציבה וראייה, עייפות, רמת סוכר נמוכה בדם, התייבשות ומתח יכולים כולם לתרום ומה טוב יחד. אם את סובלת ממיגרנות אל תסבלי בשקט או בחושך, פשוט פני אל הרופא שלך לטיפול מעמיק.

החיים שלך בשבוע 26 להריון

הבטן ההריונית שלך גדלה וכך גם רשימת המטלות שלך. אבל אל תעמיסי על עצמך והרימי את הרגליים לעתים קרובות ככל שצריך.

טיפ מוביל: השתמש באנרגיה של השליש השני שלך כדי לסדר את הבית שלך. זו אחת ממשימות החיים האלה שסביר להניח שיחזרו למושב האחורי ברגע שהתינוק שלך ייוולד. בנוסף, תינוקות מגיעים עם הרבה דברים, ודברים צריכים מקום. בעוד כמה חודשים מהיום, תהיי אסירת תודה שפינית מקום נוסף בארונות הבית.

בדקי את הרשימה שלך: את לקראת סוף השליש השני, והדברים מתחילים להיות אמיתיים! תוך פחות משלושה חודשים תעברי הריון מלא, וכשהמציאות מתחילה להסתדר ואולי גם ארונות הבית, כל מה שאת מתכננת לעשות כנראה תופס הרבה מקום בראש שלך. עשי לעצמך טובה ותעלי את זה על הנייר, רשימת מטלות מאסטר לפני התינוק תעזור לך להישאר מסודרת ולהבטיח שתעשי את מה שאת צריכה לפני כניסתו הגדולה של תינוק אמיתי ובוכה לחיים שלך!

מדריכים אחרונים