מדריכים

השבוע ה25 להריון

25 שבועות בהריון!

בשבוע ה-25 להריון התינוק שלך יזהה את הקול שלך!

מה גודל התינוק השבוע?

אורכו של התינוק שלך הוא 34 סנטימטר ומשקלו 0.7 גרם! גודל זהה למקבוק פרו

התפתחות העובר בשבוע 25

השמיעה של התינוק שלך מתחדדת עם הזמן! לכן אל תהססי לשוחח איתו לאורך כל היום. בואי נראה למה עוד לצפות עם התינוק שלך השבוע.

האזנה פנימה: עכשיו כשהתינוק שלך מזהה את צליל הקול שלך, זה הזמן להתחיל לנגן לו מוזיקה! ישנן עדויות לכך שתינוקות יכולים לזהות מנגינות פשוטות שהם שומעים באופן קבוע כשהם ברחם, אבל אין צורך לשים אוזניות על הבטן.

שומן תינוק: השבוע התינוק שלך גדל להיות שמנמן יותר

עור תינוק: השומן הנוסף יעזור לעור להיות אטום יותר ופחות מקומט. בנוסף, עור התינוק נהיה ורוד יותר כעת לאחר שנוצרו כלי דם זעירים.

זמן לסלפי: התינוק שלך יכול עכשיו להוציא את הלשון!

מזל טוב! רק עוד 105 ימים לתאריך המיוחל!

הגוף שלך: סימפטומים של 25 שבועות להריון

בשלב זה של ההיריון שלך, ייתכן שאת מגלה שקשה לך לישון בגלל הבטן הגדלה שלך. האמת היא שהיא עשויה להשפיע גם על דברים אחרים! בדקי אם אחד מהתסמינים האלה קורה לך השבוע.

קשיי שינה: נדודי שינה בהריון משפיעים על למעלה מ75% מהנשים בשלב מסוים. לא מצליחה לישון? נסי אמבטיה חמה לפני השינה, יוגה, מדיטציה ופעילות גופנית סדירה

צרבת: התינוק מצטופף במערכת העיכול שלך, כך שהצרבת עשויה להמשיך לצוץ עתה למשך שארית ההריון. נסי להימנע ממזונות מטוגנים או חריפים ואם המצב מחמיר פני לרופא שלך לקבלת מקלי צרבות.

סחרחורת: את לא מדמיינת! ככל שהתינוק שלך גדל, מרכז הכובד שלך משתנה. בנוסף, ייתכן שיש לך רגעים של סחרחורת. יכול להיות ששגרת האימונים שלך זקוקה לשיפוץ ואם היית רגילה להתאמן בעצימות גבוהה, יכול להיות שתצטרכי להחליף את הריצה בתחומי ספורט קצת יותר רגועים. שחייה, יוגה והליכות הן דוגמאות לפעילויות גופניות מצוינות.

התעלה הקרפלית: אם הידיים שלך מרגישות לפעמים קהות או שאת חווה עקצוצים ומתקשה באחיזה פתאום ייתכן שאת סובלת מתסמונת התעלה הקרפלית הנגרמת כאשר עצב חשוב בפרק כף היד נמעך על ידי נפיחות בתקופת הריון. כדי להתמודד, קחי הפסקות מתנועות חוזרות של היד או פרק כף היד, עטי תלבושת אלסטית לפרק כף היד בלילה או נסי כמה תרגילי מתיחות לחיזוק שרירי פרק היד. זה בדרך כלל חולף מספר חודשים לאחר הלידה.

בשורות משמחות!

הריון דורש קלוריות נוספות, ואת זקוקה לתוספת של 340 קלוריות ביום ברגע שאת מגיעה לשליש השני, ו-450 קלוריות נוספות ליום במהלך השליש השלישי.

בתיאבון!

החיים שלך בשבוע 25 להריון

ככל שהתינוק שלך גדל, כך גם הרשימה של כל מה שאת צריכה לדעת. בזמן שאת עובדת, פנקי את עצמך בהפסקות...

הכיני את עצמך: שיעור לידה יכול לעזור להתכונן לבאות. מומלץ לקחת שיעור כדי להבין את תהליך הלידה והלידה היא מאוד חינוכית. כך תוכלי להתכונן למה לצפות, מהן האפשרויות שלך וכיצד לפעול במצבים בלתי צפויים.

אולי עדיף לא לדעת: אם את מוצאת את עצמך מתעסקת בעניין המשקל יותר מדי, בקשי מרופא המשפחה לחלוק איתך שינויים דרמטיים במקרה הצורך.

להתכווצויות: גלידת בננה בעלת מרכיב אחד היא הפינוק המושלם לשעות הלילה המאוחרות. האשלגן עוזר להתכווצויות ברגליים, והקרמיות אומרת שלא תפספסו את הדבר האמיתי. כל מה שאתה צריך זה שתי בננות בשלות, בלנדר ו- וואלה! - פינוק מתוק.

 

 

מדריכים אחרונים