מדריכים

השבוע ה-39 להיריון

מה גודל התינוק השבוע?

אמנם הוא לא גבה השבוע, אבל משקלו עלה ב300 גרם ומגיע ל3.3 קילוגרמים! שזה בערך כמו דלורית גדולה!

 

התפתחות העובר בשבוע 39 להריון

מזל טוב, מותק, בסוף השבוע תוכלי להגיד שהשלמת רשמית הריון מלא ובריא! התינוק שלך מתכונן להופעת הבכורה שלו בכל יום עכשיו. הנה מה שקורה בשבוע 39.

טווח מלא: העובר שלך נחשב רשמית למפותח מספיק ללידה. יכול להיות שאת מתרגשת ומוכנה מספיק ללידה, אבל השבוע העובר ימשיך להוריד מצבורי שומן והמוח ממשיך להתפתח כדי להתכונן לעולם.

תנועות מתונות: העובר שלך לא בועט ומסתובב בצורה כל כך פראית כשאת בהריון בשבוע 39, כי כבר נהיה לו צפוף מדי, אבל גם אם התנועות שלו לא חדות, הן צריכות להופיע בתדירות רגילה. אם את מתקשה לגרום לעובר שלך לזוז, נסי לשתות מים קרים כדי להעיר אותו. אם זה לא עובד או שיש לך חששות כלשהם, התקשרי לרופא שלך כדי לבצע צ'ק-אין. ייתכן שהם ירצו לעקוב אחר תנועות התינוק באמצעות בדיקת אי-לחץ.

תחלופת תאי עור: העובר שלך יוצר תאי עור חדשים שיחליפו את קודמיהם. התאים החדשים שלו יסייעו בוויסות הטמפרטורה לאחר הלידה.

מזל טוב! רק עוד שבוע!

הגוף שלך: תסמינים של 39 שבועות להריון

מוכנים? המפגש ביניכם כבר כל כך קרוב! הגוף שלך מתכונן ללידה, וייתכן שאת חווה התכווצויות. הנה כמה דברים שאת עשויה לחוות כשאת בשבוע 39 להריון.

התכווצויות במפשעת: זהו כאב קצר במפשעות ובאגן שלך שיכול להיגרם כאשר את או התינוק שלך זזים. זה כואב כי ראש התינוק שלך מפעיל לחץ על צוואר הרחם שלך, ושם כידוע יש לך המון עצבים. רוב הזמן זה פשוט לא נוח ועובר מהר. להקלה, כנסי לאמבטיה או לבריכה שתקל את העומס על האגן שלך.

התכווצויות: ייתכן ועם הזמן הן מתחילות להיות לא נוחות. שימי לב להידוק - כשההתכווצות מתחילה להיות סדירה ובלתי ניתנת להכחשה, זה כבר לא התכווצויות מדומות, זה הדבר האמיתי!

הרחבה: בפגישה שלך, הרופא או המיילדת שלך כנראה יבצעו בדיקת צוואר הרחם כדי לראות אם את מתחילה להתרחב. זה מה שקורה: הם מכניסים כמה אצבעות לתוך הנרתיק שלך כדי לקבוע אם צוואר הרחם שלך נפתח. זה יכול לעזור לקבוע אם תהליך הלידה מתחיל, אבל זה לא יכול לחזות במדויק מתי את הולכת ללדת. לחלק מהנשים יש צירים מוקדמים שהן אפילו לא מרגישות כשהגוף שלהן מתקדם לקראת הלידה, ואחרות נשארות ב-0 סנטימטרים עד שהמים יורדים.

הפרשות מהנרתיק: כמו שכבר דיברנו, כל הפרשה בשלב זה של ההריון היא נורמאלית במידה ועוקבים אחריה. אבל אל תתבלבלי בין דליפת מי שפיר לבין הפרשה. מי השפיר נקים ומימיים יותר, פני מיד לייעוץ רפואי אם את מבחינה בכך או אם אינך בטוחה.

 

סך הכל, הריון נמשך כ-268 ימים
הריונות של קופות נמשכים 8 חודשים
והריונות של פילות נמשכים 645 ימים (כמעט שנתיים!)

 

החיים שלך בשבוע 39 להריון

את ממש ימים ספורים מהפגישה המיוחלת! הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון בזמן שאת מחכה לצירים!

טיפ עליון: זה בסדר לבקש עזרה אם את צריכה את זה, עוד לפני שהתינוק שלך מגיע. השבועות האחרונים של ההריון יכולים להיות ערפול של לילות ללא שינה וכאבי גב, ויד נוספת יכולה לתת לך זמן לנמנם או לפחות להרים רגליים ולנוח. נצלי את העובדה שאף אחד לא יכול להתעלם מלעזור לאישה בימיה האחרונים להריון.

הישארי אקטיבית: ברוב המקרים, יחסי מין הם דבר בטוח עד שמתחילים הצירים (וכל עוד המים עוד לא ירדו). בנוסף, קיום יחסי מין בשבוע-שבועיים האחרונים עשוי למעשה לעזור לעורר צירים ואורגזמות יכולות לגרום להתכווצויות. 

ניקוי קרום: אם הם עדיין לא עשו זאת, ייתכן שהרופא או המיילדת שלך יציעו בקרוב לבצע ניקוי קרום. במהלך בדיקה נרתיקית, המתרגל שלך מחליק את אצבעו סביב צוואר הרחם שלך כדי להפריד את שק השפיר מהרחם. אל תדאגי! למרות שזו לא התחושה הכי נעימה בעולם, זה בטוח, מהיר וניתן לחזור עליה יותר מפעם אחת במידת הצורך.

 

הבטן שלך בהריון 39 שבועות

זוכרת איך היית כל כך לחוצה מהלידה? עד שתגיעי לשבוע 39 להריון, כנראה שאת כבר כל כך מתרגשת מהפגישה המיוחלת! אחרי הכל, הוא כבר גדול מספיק לעבור מהבטן למנוחה מרווחת על החזה שלך!

תהי בטוחה שהילד שלך יגיע כשהוא יהיה מוכן, ובזמן שאת מחכה לזה, נצלי את ימיך האחרונים כהריונית להירגע ולבקש כמה מסאג'ים אחרונים.

הערות

לא נמצאו הודעות

כתוב ביקורת

מדריכים אחרונים