מדריכים

השבוע ה-38 להיריון

מה גודל התינוק השבוע?

משקלו מגיע ל3 קילוגרמים ואורכו לכ-50 סנטימטרים! זה בערך בגודל של יוקליילה!

 

התפתחות העובר בשבוע 38 להריון

החיים החדשים שיצרתם כמעט פה! המוח והריאות של העובר שלך ממשיכים להתפתח, אבל איברים אחרים די מסודרים. מה קורה עם התינוק שלך בשבוע 38?

כמעט שם: ההריון שלך יגיע לטווח המלא בשבוע הבא (את כל כך קרובה!!), מה שאומר שהמוח והריאות של העובר שלך כמעט מוכנים לתפקוד מלא מבחוץ. 

הידעת? המוח והריאות של התינוק הם האיברים העיקריים היחידים שממשיכים להתפתח לתוך הילדות והלאה. כל המערכות הפנימיות האחרות שלהם מפותחות וחזקות!

קול: מיתרי הקול של עוברך התפתחו במלואם כדי שיוכלו להיות מוכנים לתקשר איתך ברגע שהוא יגיח לאוויר העולם (כמו הבכי הראשון כשהוא נולד!)

 

מזל טוב! נותרו רק עוד שבועיים!

 

גופך: הסימפטומים של השבוע ה-21 להריון

את עלולה למצוא את עצמך חווה מגוון רחב של רגשות - מהתרגשות ועד מתחים פיזיים בעקבות חרדה. הנה כל מה שאת עשויה לחוות בשבוע 38 להריון.

נפיחות: בשלב זה של ההריון, נפיחות קלה נפוצה מאוד. אבל אם את חווה נפיחות פתאומית בידיים, ברגליים, בקרסוליים ו/או בפנים שלך, התקשרי לרופא שלך כי זה יכול להיות סימן למצב הריון חמור.

מתח: חרדה היא נורמלית, גם בסוף ההריון ולאחר הלידה. לפעמים המוח שלך מרגיש כאילו הוא פועל בהילוך מהיר, עד כדי כך שאת עלולה להרגיש לחוצה מה שיכול להתבטא גם במהלך השינה שלך. מצאי חברה או שניים שמבינות נמצאות או היו בשלב זה של ההריון, לדבר איתן על מה שאת מרגישה ולשתף אותן בחששותיך, החליפי את הקפה בקפה נטול והרכיבי לעצמך פלייליסט מרגיע שיעזור לך להירדם.

כאבי גב: גב כואב הוא די סטנדרטי כשאתה בשבוע 38 להריון. היציבה שלך השתנתה באופן משמעותי כדי להכיל את העובר הלא כל כך קטן שלך, והמשקל נוסף. שימי לב שכאבי גב יכולים להיות סימן שתכנסי לחדר הלידה בקרוב.

בחילה: מרגישה קצת בחילה? זה כנראה בגלל העובדה שהתינוק מצטופף במערכת העיכול שלך. במקרים מסוימים, כאבי בטן יכולים להיות גם סימן ללידה מוקדמת.

הפרשות מהנרתיק: ייתכן שתהיה עלייה בהפרשות הרגילות או שתבחין בפקק הריר יוצא כאשר צוואר הרחם שלך מתחיל להתרחב בהכנה ללידה. "הפרשה" מימית יכולה להיות מי שפיר ואז התקשרי מיד לרופא שלך.

שינויים בצוואר הרחם: אחד הסימנים הגדולים ביותר של צירים הוא שינויים בצוואר הרחם. במהלך הביקורים בסוף ההריון, הרופא שלך יבצע בדיקות אגן כדי לבדוק עד כמה צוואר הרחם שלך מתרחב ונמחק, כדי להבין כמה הוא מוכן ללידה. אז מה זה אומר בדיוק?

פתיחה: או הרחבת צוואר הרחם, צריכה לקרות לפני שתוכלי ללדת את תינוקך בלידה נרתיקית. צוואר הרחם שלך מתחיל ב-0 ס"מ, וכשהרחם שלך מתכווץ במהלך הצירים, הוא מושך את צוואר הרחם יותר ויותר עד שהפתח הוא 10 ס"מ - שזה גודל של 10 אצבעות.

 

הידעת? ללידה נרתיקית מוצלחת, צוואר הרחם שלך יורחב ב-10 ס"מ

 

למה לצפות בבית החולים אחרי שהתינוק שלך נולד?

בשלב זה את אולי מרגישה שבילית כל כך הרבה זמן בהכנות לצירים - בעשיית דברים כמו שיעור לידה ואריזת התיק ללידה- אבל האם את יודעת מה קורה מיד אחרי שהתינוק מגיע?

מתי אפשר להתחיל הנקה?

זה פחות או יותר הדבר הראשון שקורה מיד לאחר הלידה. כל עוד אין דאגות בריאותיות, התינוק שלך יונח על החזה שלך ויכול להתחיל לינוק. ביום או היומיים הראשונים, התינוק יבכה לעתים קרובות כשהוא יהיה רעב, והיניקה תעודד את יצירת חלב האם שלך. הנקה יכולה להיות מסובכת וייקח זמן ותרגול כדי להסתדר. שאלי את יועצות ההנקה בבית החולים שלך לקבלת הדרכה.

מה קורה לפני שאנחנו עוזבים את בית החולים?

בדיקות ראשוניות התינוק שלך יעבור כמה בדיקות בזמן שהוא עדיין בבית החולים. זה עשוי לכלול:

בדיקת דם: דקירת עקב קטנה משמשת לאיסוף דגימת דם מיד לאחר הלידה. אל תדאגי, זה לא יכאב לו ואולי הוא אפילו לא ישים לב.

בדיקת שמיעה: בדרך כלל לוקחים את התינוק לחדר נפרד לבדיקת שמיעה המודדת את תגובת עצב השמיעה לצליל.

בדיקה לאיתור מומי לב מולדים: לשם כך, מניחים חיישן על עורו של התינוק למשך מספר דקות כדי למדוד כמה חמצן בדם שלו.

ניירת: תצטרכו להחליט על שם תינוק עוד לפני שאתם עוזבים כי בית החולים צריך שתמלא את הטופס שיהפוך לתעודת הלידה ולתעודת הביטוח הלאומי של תינוקך לפני שאתה עוזב ולהשתייך למרפאת קופת חולים.

מתי תצאו הביתה?

ברוב המקרים אחרי לידה נרתיקית כנראה שתשתחרר תוך 48 שעות, כל עוד הכל בסדר איתך ועם תינוקך. 

אם עברת ניתוח קיסרי, תשוחררי רק לאחר שלושה עד ארבעה ימים, ורק לאחר שבית החולים החליט שאת יכולה להמשיך להחלים מהבית.

 

חייך בשבוע ה-38 להיריון

זה כמעט הזמן, ולמרות שאת חושבת שעשית את כל מה שצריך היה כבר לעשות, יש לנו כמה הצעות של הרגע האחרון.

טיפ מוביל: הוסיפי תיק ריק לתיק בית החולים שלך, כדי למלא אותו בכל מה שתקבלי מבית החולים, כמו בקבוקים, שמיכות, חיתולים, ורפידות החלמה

נשנושים: אגוזים, קרקרים ופירות יבשים. אכילת משהו מזין וקל לעיכול יתן לך בדיוק את הדלק שאת צריכה כדי להמשיך. הקפידי לשתות הרבה מים או משהו מתקתק יותר כמו משקה מי קוקוס גם במהלך הלידה.

 

הבטן של שבוע 38 להריון

סביר להניח שהגעת ליעד העלייה הכוללת במשקל בהריון ל40 השבועות או שאת קרובה לזה! 

הרופא שלך ימשיך לבדוק אותך כל שבוע מעכשיו ועד הלידה. ייתכן שיהיו בדיקות חזותיות של גודל הבטן שלך כדי לעקוב אחר תינוקך ורמת מי השפיר שלך. אם משהו נראה שהוא מצריך בדיקה נוספת, הרופא שלך יכול להזמין אולטרסאונד לבד.

הערות

לא נמצאו הודעות

כתוב ביקורת

מדריכים אחרונים