מדריכים

השבוע ה-36 להיריון

מה גודל העובר בשבוע 36?

אורכו של העובר שלך הוא 47 סנטימטרים ומשקלו יגיע ל2.6 קילוגרמים. בערך כמו אבטיח קטן.

 

התפתחות התינוק שלך בגיל 36 שבועות

בסביבות 36 שבועות, התינוק מתכונן ליציאה הגדולה שלו. ייתכן שהוא מתחיל לזוז או להתכנס למצב "ראש למטה", מה שאומר בעצם שהוא בעצם יורד לאזור האגן שלך כדי להתכונן ללידה. גלי עוד על מה שקורה עם העובר שלך בשבוע 36.

זרימת דם: התינוק שלך מתכונן כל כך לעולם! כעת זרימת הדם שלו פועלת במלואה.

עיכול: מערכת אחת בהתפתחות העובר זקוקה לעוד כמה ימים: מערכת העיכול. מכיוון שהתינוק לעתיד שלך, שעדיין נמצא בשלבו כעובר, עדיין לא ינק חלב, ייקח זמן קצר עד שהקיבה שלו תהיה מוכנה לחלוטין לאכול.

ראש למטה: בשלב זה התינוק שלך צריך להיות במצב"ראש למטה", ואם הוא עדיין לא התהפך - אל תדאגי יש עוד מספיק זמן. 
מה קורה כשהתינוק שלך מתהפך? בערך עכשיו, התינוק צונח מסביב לכלוב הצלעות שלך לקרוב יותר לאגן שלך, כהכנה לקראת הכניסה לעולם. הסימנים שהלידה מתקרבת לא אומר שהיא תיעשה בימים הקרובים. עדיין יכולים לחלוף שבועות מרגע ההיפוך עד הצירים. נשים מסויימות נכנסות ללידה ממש בסמוך להתהפכות. אז אין לך מה לדאוג, במיוחד אם זו לא הלידה הראשונה שלך.
לפעמים, זה יהיה ברור שהתינוק שלך התהפך, וההבדל יהיה כל כך דרמטי שאנשים אחרים יוכלו להבחין בו, אבל בהריונות מסוימים, ייתכן שבקושי תשימי לב. אז הנה כמה דרכים לדעת:
הקלה בנשימה: מכיוון שהתינוק יושב כעת נמוך יותר ברחם שלך, כנראה יהיה פחות לחץ על הסרעפת שלך.
עוד פיפי: פחות לחץ על הסרעפת פירושו יותר לחץ על שלפוחית ​​השתן.
פחות צרבת אם חווית את תסמין ההריון הזה, תשמחי לדעת שברגע שהתינוק שלך יורד, הצרבת אמורה להירגע, מכיוון שהרחם שלך לא ילחץ על הבטן שלך באותה מידה.

 

מזל טוב נותר לך רק עוד חדש- 4 שבועות!

 

הגוף שלך: תסמינים של 36 שבועות להריון

החלק האחרון של השליש השלישי מביא איתו עולם חדש של תסמינים. התינוק שלך מתהפך ומתכונן בעצמו ללידה, הנה למה לצפות בשבוע 36 להריון:

כאבי אגן: אם תינוקך התהפך, את עלולה להתחיל להרגיש כאב באגן שלך - המונח הרפואי לכך הוא "כאב בחגורת האגן" כי כעת הוא מפעיל יותר לחץ על האגן שלך. וכמו שפעולת ההתהפכות היא טבעית, כך גם הכאב והרגשת האי-נוחות. אני ממליצה לך לחדש את המנוי בקאנטרי המקומי, לצוף, להתרווח ולהוריד את הלחץ על אזור הגב והאגן בבריכה העירונית.

שינוי בהליכה: התהפכות התינוק משמעותה אגן רחב יותר שפירושו עמידה רחבה יותר, כך שההליכה שלך הולך להשתנות באופן דרסטי. בשבוע 36 להריון, הגיע הזמן לתרגל את הליכת הפינגווין שלך לפחות לחודש הקרוב.

הפרשות מהנרתיק: הפרשות רגילות יכולות לעלות בשבוע 36, אך שימי לב לכל דבר שנראה שונה מהרגיל. דם או הפרשה מימית מחייבים פנייה לרופא - המים יכולים למעשה להיות מי שפיר.

קשיי שינה: שינה טובה בסוף ההריון יכולה להיות קשה להשגה. הבטן שלך גדולה ופשוט לא נוח. ייתכן שאת מתמודדת עם צרבת, התכווצויות ברגליים או גודש באף. כמה אמהות לעתיד אומרות שהן פשוט ערות בלילה. הסיפור מספר שלילות ללא שינה אלו הן הדרך של הטבע להתכונן ללדת - כולנו יודעים ששנת תינוק מתרחשת במחזורים קצרים. לא שזה עוזר כשאת ערה ב-2 בלילה, אבל...

 

הורמוני הריון: מה ישתנה

במשך שמונה החודשים האחרונים, כמעט כל כאב, כאב ותסמין שחווית יכלו להיות מוצמדים להורמוני הריון. אבל מה הלאה?

החדשות הטובות הן לאחר הלידה, כמה תסמיני הריון עלולים להיעלם כמעט מיד, כמו הנפיחות. אבל המציאות היא שההורמונים שלך ישתנו שוב כשהתינוק שלך יגיע, והם יהיו די מבלבלים במשך 6-8 שבועות לאחר הלידה, ואולי אפילו יותר אם את מניקה.

הפרוגסטרון ירד מיד והאסטרוגן יעלה ויגרום להרבה תסמינים חדשים ומהנים לא פחות! כמו עייפות, נשירת שיער, חרדה, ואולי דיכאון לאחר הלידה. הפרולקטין האחראי על ייצור חלב אם, יכול להאט את חילוף החומרים ולגרום גם למצב רוח ועייפות נוספת.

אנחנו לא מנסים להפחיד אותך! את כל זה חשוב לדעת כדי שלא תתחרפני כשגושי שיער יורדים במקלחת. כי זה יגדל בחזרה. שתדעי שזה בסדר ואף הכרחי לבקש עזרה וכי אחת לשבע מהנשים חווה דיכאון לאחר הלידה. אם הדכדוך נמשך יותר משבועיים, או שהרגשות שלך עוד לא החלו להתאזן פני לרופא שלך בבקשה לסיוע ודעי שאת לא לבד!

 

החיים שלך בשבוע 36 להריון

השבועות עוברים, ואולי את מרגישה בהריון מתמיד. גם כשאת מתכוננת לפגוש את התינוק שלך, אל תשכחי להיות אדיבה לעצמך!

שחנ"ש אחרון ללא מחוייבות: קבעי דייט אחרון עם החברות לפני הלידה. אולי זו תהיה הפעם האחרונה בה תינוק בוכה לא יפריע לכן לדבר. תהני מחברתן, וזכרי שתינוק הוא לא סוף החיים החברתיים!

טוב לגוף שלך: בין אם את יודעת את זה ובין אם לא, הגוף שלך כבר מתכונן לקראת הלידה הקרובה. אבל כמה תנועות עדינות בכל יום גם יכולות לעזור. כפיפות בטן עמוקות, עם רגליים שטוחות והחלק התחתון שלך מרחף כמה סנטימטרים מעל הרצפה, עוזרים להרחיב את פתח האגן.

הקדימי את המאוחר: אם יש לך אירועים כלשהם במהלך השבועות הראשונים לאחר תאריך היעד (ימי הולדת, ימי נישואין), את יכולה לקנות מתנות או לכתוב כרטיסים עכשיו (או שלא). זה בסדר לשים את עצמך במקום הראשון.

ענייני משפחה: בני משפחה קרובים וחברים טובים להוטים לתמוך בהורים הטריים בחייהם. כשהם מציעים לעזור, תני להם! אחד הדברים הקלים והיעילים ביותר הוא לעזור עם הבישולים, הקניות הקטנות ואולי גם הכביסות בשבועות הראשונים שלאחר הלידה.

 

בטן הריון 36 שבועות

יכול להיות שבשלב זה, את מרגישה כמו בטן מהלכת בעיקר. העלייה הכוללת שלך במשקל כנראה קרובה למה שכיוונת אליו. 7-17 קילוגרמים הוא הממוצע וייתכן שתהיי כבר עייפת בנשיאת כל המשקל הזה איתך יום נוסף, אבל מכאן והלאה תעלי רק חצי קילו כל שבוע נוסף!

הערות

לא נמצאו הודעות

כתוב ביקורת

מדריכים אחרונים