מדריכים

השבוע ה-35 להיריון

מה גודל העובר השבוע?

השבוע אורך העובר שלך הוא כ46 סנטימטרים ומשקלו מגיע ל2.6 קילוגרמים! שזה בערך גודל של טבעת כדורסל.

 

התפתחות התינוק שלך בשבוע 35

עם עוד חמישה שבועות בלבד לסיום, העובר שלך עושה כמה מהלכי התפתחות עצומים. הנה עוד מה שאת צריכה לדעת על התינוק שלך בשבוע 35...

כליות וכבד: בחדשות על התפתחות העובר, הכליות והכבד של תינוקך תקינים ומתחילים בתהליך העיבוד העצמאי.

צמיחה איטית יותר: בערך עכשיו, קצב הגדילה של העובר מתחיל לרדת מעט. הוא עדיין אוגר שומנים ונעשה שמנמן כמו שצריך, אבל הוא יגדל רק עוד כמה סנטימטרים ספורים עד שבוע הלידה.

האזנה: השמיעה של עוברך עברה התפתחות רבה. סביר להניח שהוא מאזין לקול שלך כבר זמן מה, ויודע לזהות את הקול שלך והנימה בה נאמרים הדברים.

 

מזל טוב! נותרו רק עוד 5 שבועות להריונך!

 

הגוף שלך: תסמינים של 35 שבועות להריון

אולי את מרגישה קצת חסרת סבלנות לפגוש אותו, אבל התאפקי עוד קצת! אין עוד הרבה זמן עד התאריך המיוחל, ולשמחתך אין לנו עוד תסמינים חדשים לבשר לך עליהם! את בשלב זה כנראה מרגישה עייפות, קשיי נשימה, ירכיים כואבת, ורצון עז לפיפי בכל רגע. ובנקודה זו רצינו להגיד לך כל הכבוד! את ממש גיבורה!

 

החיים שלך בשבוע 35 להריון

עם קצת יותר מחודש עד לתאריך היעד שלך, הדברים מתחילים להיות אמיתיים. הנה כמה רעיונות להתעסק בהם בשבועות האחרונים...

זמן למתנות הרשימה שלך כנראה כמעט מוכנה אבל זה הזמן הטוב ביותר להוריד קצת מעמסה מעצמך ולהתחיל לחלק את הבקשות שלך לבני המשפחה ולחברים הקרובים כדי שיקנו לך דברים אשכרה שימושיים. ואם כבר מדברים... החלטת כבר

מי את רוצה שיכנס? רוצה משפחה בחדר לידה? או שאת מעדיפה לשמור את זה סולידי? מה עם מבקרים בבית החולים? אולי מישהו שיחכה ברגע שתחזרי הביתה? הציבי ציפיות וגבולות ברורים, כמה שפחות לדאוג לגביו בבוא היום הגדול.

שיעורי החייאה: תהליך הלידה מתמקד ברובו בחיים חדשים, אבל עצה שלנו- קחי שיעורי החייאה כדי לשמור על התינוק שלך בבוא העת. את תרגישי טוב יותר בידיעה שיש לך את המידע והתרגול שאת צריכה כדי לשמור על בטיחות התינוק במקרה חירום.

 

מה התאריך המתאים ביותר ללידה?

ההריון שלך ייחשב רשמית לטווח מלא בשבוע 39 , אז יש לך רק ארבעה שבועות עד תינוק מוכן לחיים לחלוטין!

בעבר, כל הריון שנמשך לפחות 37 שבועות נחשב ל"מועד". אבל בשנים האחרונות, חידדו טוב יותר את הסיווג, שכן כל שבוע יכול לעשות הבדל גדול בהתפתחות העובר. תינוקות שנולדו בשבועות 37 ו38 לא תמיד מוכנים לעולם כמו אלה שנולדו בשבועות 39 ו40, שכן המוח, הריאות, הראייה, השמיעה ועוד עדיין מתפתחים, והם עולים במשקל חשוב. תינוקות שנולדו בשבוע 41 עלולים להיות בסיכון גבוה יותר לסיבוכים שהרופא שלך ירצה לעקוב אחריך. 

אז עכשיו זה הולך ככה:

טווח מוקדם: 37-38

מונח מלא: 39-40

מועד מאוחר: 41

לאחר לידה: 42

בעניין ניתח קיסרי, אל תמהרי! ההמתנה עד שבוע 39 ברובה היא אידיאלית, כמובן אם התינוק שלך מחליט שהוא מוכן ואז תצטרכי פשוט לזרום איתו.

 

הבטן של שבוע 35 להריון

הרחם שלך זז לאט במעלה הבטן שלך ועכשיו כנראה מגיע מתחת לצלעות שלך. מטורף, נכון? בקרוב, התינוק שלך עשוי להתחיל לזוז רחוק יותר למטה כדי להתכונן ללידה.

תנועות התינוק שלך עשויות להשתנות באופן ניכר כעת, מכיוון שיש לו פחות מקום להסתובב שם. לדוגמה, עשויות להיות פחות בעיטות חדות ויותר תנועות חדות ופיתולים. עם זאת, עליך לשמור על ספירת הבעיטות, מכיוון שהתחושות עשויות להרגיש שונות, אך הן צריכות להיות באותה תדירות כרגיל. זכרי שיש לדווח לרופא על כל ירידה או זמנים שבהם יש פחות מ-10 תנועות בשעתיים.

הערות

לא נמצאו הודעות

כתוב ביקורת

מדריכים אחרונים