מדריכים

השבוע ה-40 להיריון

מה גודל התינוק השבוע?

אורכו יכול להגיע בשלב זה ל-52 סנטימטרים ומשקלו ל3.4 קילוגרמים, שזה בערך כמו מזוודת טרולי קטנטנה!

התפתחות העובר בשבוע 40 להריון

מנקודת מבט של התפתחות, התינוק שלך די מוכן להיוולד, אבל אולי הוא עדיין לא מוכן לצאת החוצה. הנה מה שעשוי לקרות עם העובר שלך בשבוע 40.

גדילה איטית יותר: כנראה שהעובר שלך יפסיק לגדול כי הוא ניצל כבר את מקסימום מגוריו והוא ימשיך לגדול בריא ושלם בזרועותיך.

עצמות קשות: עצמות התינוק התקשו - מלבד הגולגולת, שנשארת רכה כך שהראש יכול להתכווץ בפילוס דרכו במורד תעלת הלידה. זו הסיבה שלחלק מהתינוקות יש ראשים בצורת חרוט בימים הראשונים. אבל בסופו של דבר, הראש יתעגל יפה.

הגוף שלך: הסימפטומים של שבוע 40 להיריון

הגוף שלך מתכונן לבואו של תינוקך. ייתכן שתרגישי לא בנוח בשבוע האחרון (או בשבועות האחרונים), אז נסי להקדיש זמן כדי לטפל בעצמך. הנה למה לצפות כשאת בשבוע ה-40 להריון.

דליפות לא רצויות: ייתכן שתגלי שאתה צריכה להשתמש ברפידות הנקה עוד לפני שהתינוק שלך מגיע. מבחינה טכנית, הדליפה היא עדיין לא חלב אם; זה קולוסטרום, נוזל סמיך וצהבהב שיהווה מזון לתינוק יונק בימים הראשונים, לפני שכל היניקה מאותתת לחלב האם להיכנס לתפקוד באופן רשמי.

אי נוחות כללית: כשאת בשבוע 40 להריון, את עלולה להרגיש שהכל כואב: כאבי גב, כאבי ירכיים ולחץ באגן. המשיכי והקפידי להימתח, לשכב, לקחת הפסקות ולהרים את הרגליים כשאפשר! תחזיק מעמד - לא לעוד הרבה זמן!

 

עברת את 40 השבועות להריון. עכשיו מה?

סופרת לאחור לתאריך היעד שלך כל כך הרבה זמן, כנראה שלא הקדשת מחשבה רבה למה שיקרה אם תעברי את זה. הנה כמה דברים שעשויים לעלות:

דרכים טבעיות לעורר לידה: מאז שתאריך היעד שלך הגיע והלך, ייתכן שאת שוקלת לנסות כמה שיטות שיעזרו להתחיל דברים. כמה מהשיטות הנפוצות להשראת לידה באופן טבעי הן:

הליכה: פעילות גופנית לא הוכחה כמעוררת צירים, אבל נשים רבות דיווחו שהצירים שלהן התחילו לאחר הליכה מהירה בשכונה. וספורט לא יכול להזיק אף פעם!

אַקוּפּוּנקטוּרָה (דיקור סיני): מחקרים מדעיים העלו ביקורות מעורבות על יכולתו של דיקור להזניק צירים. אם מחטים הן הקטע שלך והרופא שלך אומר בסדר, לכי על זה!

והנה עוד שיטות שצריך לקחת בערבון מוגבל:

  • גירוי הפטמה: יכול להיות יעיל, אבל כנראה שלא כדאי לנסות את זה בבית - הצירים עלולים להגיע חזקים מדי. אם בכל זאת החלטת לנסות את זה, ודאי שאת נמצאת בבית החולים.

  • שמן קיק: סבירות ששתיית שמן קיק תגרום לך לכאבי בטן ושלשולים מאשר לגרום ללידה.

     

דברים נוספים שכדאי לקחת בחשבון לאחר שתאריך היעד שלך הגיע ונעלם:

זירוז רפואי: אם הרופא רואה משהו בבדיקות שאומר "זמן ללידה!" או אם אתה עוברת את שבוע 41, יכול להיות שהרופא שלך יציע לך 2 תרופות-

פרוסטגלנדין: מעין טמפון למשך הלילה כדי לעזור להבשיל את צוואר הרחם (מה שאומר ריכוך ופתיחה כדי להתכונן למעבר התינוק).

פיטוסין: תרופה לדרבון התכווצויות

שמרי על סבלנות- תינוקות נוטים להגיע רק כשהם באמת מוכנים. אבל אם לאחר שדיברתם עם הרופא שלכם, שניכם מרגישים שהתינוק שלכם טוב ללכת והגוף שלכם רק צריך קצת עזרה נוספת כדי להתחיל את תהליך הלידה, אתם עשויים לבחור לבצע את אחת משיטות הזירוז המעט יותר עדינה היא שבירת שק השפיר על מנת להניע לצירים.

 

החיים שלך בשבוע 40 להריון

כמעט שם! כשאת בשבוע ה-40 להריון, הימים נוטים להיות איטיים כמו סוף צום, ובכל זאת...

התחילי ללכת לצלילי פודקאסטים: גם אם התנועה הנוספת לא תגרום ללידה להתחיל מוקדם יותר, היא תרחיק אותך מלחשוב כל היום על הלידה.

אננס: ישנה אמונה רווחת שאכילת אננס גורמת לצירים... מיתוס או לא, זה טעים ובהחלט לא יכול להזיק.

כתבי! את כנראה מרגישה שילוב כלשהו של חסר סבלנות, התרגשות, עצבים ואי נוחות, הכל נורמלי. כתבי את זה! כדי שתוכלי לקרוא את זה לאחר הלידה ובשלב ההיריון ופני כמה שיותר מקום כדי להרגיש את כל מה שעובר עליך כבר מעכשיו!

הידעת? תינוקות נולדים עם רפלקס אחיזה כל כך חזק שהם יכולים להחזיק את עצמם ביד אחת!
אבל אל תנסי את זה בבית (או בבית החולים או בכלל)

בטן 40 שבועות ההריונית שלך

אם את בכושר, ככל הנראה עלית בסביבות 10-17 קילוגרמים במהלך ההיריון. התינוק שלך עדיין מסתובב לו שם, אם כי לא בועט באותה עוצמה מכיוון שיש פחות מקום. המשיכי לספור בעיטות ופני אל לרופא שלך אם את מבחינה בשינויים כלשהם בתדירות התנועה של תינוקך.

אולי את מתחילה להיות די מוטרדת בשלב זה, אבל תהי בטוחה שכמעט כל התינוקות מגיעים לשבוע 42. ולמעשה, קופות החולים ממליצים על זירוז רק בשבוע 41 להיריון. נכון לעכשיו, זה אולי נראה כמו נצח, אבל זה באמת רק עניין של ימים לפני שתפגשי את התינוק שלך.

הערות

לא נמצאו הודעות

כתוב ביקורת

מדריכים אחרונים