מדריכים

7 הטעויות הנפוצות ביותר בהתקנת כסא בטיחות

 

לא משנה איך עברה הלידה הראשונה, כמה מושלם מעוצב חדר הילדים או כמה אתה מרוגש בטירוף מהתינוק שלכם, אין דבר מורט עצבים כמו הנסיעה הראשונה הביתה והלחץ העצום כשאתה שם אותו בפעם הראשונה בכסא הבטיחות שלעולם לא השתמשת בו. כסא בטיחות שאתה סומך עליו, אמור להפוך את הדברים לקצת פחות מלחיצים מה שמחזק את החשיבות בבחירת אותו מושב. במאמר הבא נסקור שבעה פרמטרים לכסא בטיחות אמין ובטוח. 

 

איך לקנות כסא בטיחות לתינוק?

ישנן שתי אפשרויות בסיסיות לתינוק: סלקל (סל נשיאה) וכיסא בטיחות.

סלקל לתינוק שימושי בדרך כלל בשנה הראשונה ומתפקדים כמערכת נסיעה שלמה: הם נצמדים לבסיס שנשאר במכונית שלך ולמסגרות ספציפיות לעגלה ואפילו למנופים ומיטות תינוקות. זה אומר שכשאתה מסתובב עם התינוק, אין צורך לשאת את התינוק, לחגור אותו ובעצם להסתכן בלהעיר תינוק ישן. התהליך די פשוט - אתה נושא את הסלקל כשאתה לוקח אותו מהבית לרכב, וברכב הסל מתחבר למסגרת ייעודית.

מושבי תינוק הייעודים לרכב, פשוט נשארים במכונית. הם חייבים להיות בטיחותיים ונוחים, העיצוב הוא רק בונוס במקרה הזה. את המושב מרכיבים פעם אחת, ובכל פעם שתרצה להשתמש בו תצטרך להרים את התינוק ולחגור אותו בתוך המושב. אמנם התהליך קצת יותר מסורבל, (ומסוכן אם הוא ישן) אבל היתרון הוא שניתן להשתמש במושב עד גיל די מאוחר. ולכן, אם אתה מחפש איך לחסוך כסף זו האפשרות המשתלמת ביותר.

 

מושב התינוק הייעודי רק לרכב צריך להיות בטוח ונוח. הנה כמה פרמטרים שצריך להתחשב בהם בקניית אחד כזה:

 

#1 רתמה

רמתה בטוחה היא מעל הכל. לך על רצועות שאינן מסובכות לכוונון ואבזם שקל לנעוץ ולשחרר. במקרה שאתה בוחר בכיסא בטיחות הפונה לאחור, ודא שרתמות הכתפיים נמצאות בגובה הכתף של התינוק או מתחתיו. לגבי מושב רכב הפונה קדימה, ההיפך הוא הנכון.

הידעת שהחל משבוע 5 להריון גם אמאל'ה צריכה חגורת בטיחות מיוחדת לזמן ההריון הכנס לקנות כבר עכשיו

 

#2 תמיכת ראש

מכיוון שהתינוק שלך טרם שולט בכל שרירי הראש שלו, חפש מושב עם תמיכה לראשו. השתמש רק באביזרים מאותה החברה לכל כיסא על מנת למנוע סיכונים, וותר על כריות צוואר - למרות שהן עשויות להיראות תומכות, הן למעשה יכולות להיות מסוכנות בתאונה.

 

#3 תמיכת צד ראש

תמיכה צדדית לאזור הראש, הצוואר ועמוד השדרה על ידי הגבהה ועומק, יגנו על התינוק במקרה של תאונה או בלימה חדה. חפש את האותיות הקטנות, ההוכחות הבטיחותיות באתר היצרן התומכים בטענות כלשהן לגבי הגנה מפני פגיעות צד.

 

#4 נוחות

תבדוק! החומר והריפוד מרגישים לך רכים? נעימים? זה אולי נשמע כמו התפנקות או מותרות, אבל כל דבר שעוזר להרגיע את התינוק הוא חיוני בחודשים הראשונים. במיוחד אחרי שהסבלנות שלך מתקצרת...

עוד חסרה לך כרית תמיכה לכסא הבטיחות? הכנס עכשיו לרכישת מיקומון למושב בטיחות

 

#5 תאריך תפוגה

תוחלת החיים הרגילה של כיסא בטיחות היא עד שש שנים - לאחר מכן, הפלסטיק יכול להיות שביר מאד. זה חשוב במיוחד אם שאלת כיסא בטיחות מחבר או קרוב משפחה. (אם בחרת להשאיל כיסא בטיחות לילד שלך ולא לקנות חדש, קח רק ממישהו שאתה באמת סומך עליו - וודא שאתה יודע מה עבר מושב המכונית לפני שאתה מכניס אליו את התינוק שלך. מאותה סיבה, אף פעם אל תקנה כיסא בטיחות בחנות יד שנייה). כמו-כן, לעולם אל תשתמש במושב שאין לו תווית עם תאריך הייצור ומספר הדגם וההוראות.

 

#6 התקנה

ברגע שאתה חושב שכיסא הבטיחות לרכב מותקן כהלכה, בדוק זאת על ידי מומחה. הטעות הנפוצה ביותר שהורים עושים היא פשוט לא להתקין את המושב בצורה הדוקה מספיק. בדוק אם המושב שלך במקומו תקין על ידי החזקת מושב המכונית בנתיב החגורה ונסה להזיז אותו מצד לצד ומלפנים לאחור. אם אתה מצליח להזיז את המושב סנטימטר אחד מכל כיוון סימן שהוא לא הדוק מספיק. בדוק שלוש פעמים את המדריך למשתמש של המושב כדי להיות בטוח מספיק להושיב בכיסא הזה את התינוק שלך. אם תהליך ההתקנה כולו מתגלה כמכריע מכדי להתמודד לבד (זה קורה אפילו לטובי ההורים), תוכל לבקש עזרה מהשירות הטכני באתר שממנו קנית והוא ידריך אותך צעד צעד לאורך כל התהליך.

 

#7 פוזיציה

תינוקות צריכים לשבת עם הפנים לאחור עד לגיל שנתיים, או עד שהם מגיעים למשקל או לגובה שהגדיר יצרן מושב הבטיחות שלהם. לאחר מכן, הם יכולים לעבור למושב הפונה קדימה עם רתמה. כל הילדים מתחת לגיל 13 ככלל צריכים לשבת במושב האחורי, שם הם יהיו הכי בטוחים. בכלי רכב ללא מושבים אחוריים או במידה והחלטת בכל זאת להושיב אותו לידך, נטרל את כרית האוויר במושב הקדמי, דבר שעלול להזיק לתינוק. בספר הרכב הנמצא בדרך כלל בתא הכפפות תוכל למצוא בדיוק איך לעשות זאת.

מדריכים אחרונים